Poze cu noi

Go down

Poze cu noi

Post  Dark Pristess on Thu May 07, 2009 10:43 am

aici vom pune poze noi pentru a ne cunoaste si mai bine...

me(geez):
Spoiler:
aici e ceva de genu mai emonica
Spoiler:

asta e asa...sa se vada mutra cum trebuie

You can't make me

You don't mean anything to me
You're what I never want to be
(Simple Plan - You don't mean anything)
Dark Pristess
Admin
Admin

Female Capricorn Rooster

View user profile http://night-fantasy.forumotion.net

Back to top Go down

Re: Poze cu noi

Post  Julia Silverstein on Fri May 08, 2009 3:56 am

Cat de cute!OK,nu sunt tocmai fana a stilului EMO(ca in prima poza),insa esti draguta si imi plac la nebunie bratarile si coronita! =^.^=
Pun si eu cateva poze,insa le micsorez.

La Craiova,la Olimpiada Nationala de luna trecuta.Eram in parc si se nimerise o zi putin mai insorita,asa ca ne luasem inghetata.Poza e facuta din intamplare de una din colegele cu care iesisem atunci.

Pe faleza din Constanta,la 1 septembrie(ciudat ca mai tin minte si data,nu?).Ma intorsesem din Grecia(din tabara) si eram foarte bronzata(pentru ca in mod normal sunt alb-stravezie).Oricum,rochia imi placea la nebunie! =^.^=

Co prietena care venise in vizita din Loire(Franta).De la stanga la dreapta suntem : Alexie(fratele mai mic al prietenei mele),Carla(prietena mea) si eu.Poza cred ca este facuta in ultima zi din vacanta de Paste,de fratele meu(nu este tocmai un fotograf bun,insa poza e bunicica).Aaa ... eram acasa la o vecina.

De 1 Mai.Am fost la padure(bine,nu era chiar padure) impreuna cu fosta noastra profesoara de Religie si actuala ei clasa(de la o alta scoala).Chiar daca era plin de manelari pe acolo,am avut noroc de faptul ca eram alaturi de cateva prietene si ne-am distrat.Bineinteles,pe mine ma apucase cataratul in copaci.

Inca o poza,de aceasta data cu nebunii mei de la scoala.Eram intr-o pauza si cateva dintre colege adusesera aparatele foto si camerele de filmat(la sfarsitul anului ne gandeam sa facem un clip despre clasa noastra,ca doar ne despartim),asa ca ne-am pus pe fotografiat.In general au fost instantanee,insa am facut si cateva poze de grup.Aaa da,eu sunt cea in albastru,cu parul ondulat.

Cred ca atat deocamdata,pentru ca deja sunt cam multe poze pe aici.Sper sa va placa! =^.^=
Julia Silverstein
New Spirit
New Spirit

Female Leo Dog

View user profile

Back to top Go down

Post  Nemessis Jin on Fri May 08, 2009 5:43 am

Pe afara ... nu aveam ce face
Spoiler:
Cantam la pian la botezul finei mele
Spoiler:
Nemessis Jin
Medium Spirit
Medium Spirit

Male Posts : 149

View user profile

Back to top Go down

Post  Julia Silverstein on Fri May 08, 2009 5:55 am

OK,nu vreau sa fac scandal,insa la acest topic nu ar trebui sa punem poze cu noi?Ma refer la poze adevarate cu noi ... facute cu aparatele foto sau telefoanele mobile.Acestea sutn poze cosplay ~_~ Se gasesc pe internet.
Julia Silverstein
New Spirit
New Spirit

Female Leo Dog

View user profile

Back to top Go down

Post  Nemessis Jin on Fri May 08, 2009 5:57 am

Dovedeste-mi ce pe ce sait sunt pozele astea si atunci tac din gura .
Tatal meu e fotograf , crezi ca le-as lua de pe net.Eu nu sunt un badaran sau un mincinos gogoman bine ?
Nemessis Jin
Medium Spirit
Medium Spirit

Male Posts : 149

View user profile

Back to top Go down

Post  Julia Silverstein on Fri May 08, 2009 6:53 am

OK,imi cer scuze pentru un alt post(pentru ca stiu ca este SPAM),insa ...
In primul rand,daca ar fi reale,pozele sunt foarte modificate(nu contest ca tatal tau ar fi fotograf,insa chiar si cu un aparat foarte performant,tot este nevoie de unele modificari pentru a arata asa).In al doilea rand,poze facute de un tata?Inteleg ca este fotograf profesionit si poate chiar lucreaza in aceasta indistrie,insa asta e mai degraba o sedinta foto decat niste poze facute pentru distractie(asta nu si in cazul in care practici si modeling).
Pe urma,tin sa-mi cer scuze anticipat in cazul in care nu am dreptate,insa,luandu-ma dupa ID si nume(care recunosc,nu este chiar orientativ) etsi inscris si pe anime-empire(imi cer scuze pentru reclama) si acolo ai postat cu totul alte poze.

OK,in cazul in care nu este vorba despre acelasi user,imi cer scuze anticipat.
De data aceasta insa,am descoperit ceva de care sunt foarte convinsa.
In momentul in care incarci o poza,apare un cod specific si in cazul unui aparat de fotografia(adica atunci cand incarci o fotografie) apar detaliile aparatului de fotografiat(foarte multe detalii).Daca nu ma crezi,pot dovedi(folosesc Print Screen de la computer-ul meu).

In mod normal,la o fotografie,apar urmatoarele informatii(detaliile in chenar rosu sunt ale aparatului cu care a fost afcuta poza).Am folosit o fotografie a mea si uite.
http://i42.tinypic.com/uv39i.jpg

La una din pozele tale pe de alta parte insa,toate detaliile aparatului lipsesc si se comporta la fel ca o poza obisnuita.
http://i41.tinypic.com/2z4w8yg.jpg

Cred ca deocamdata argumentele acestea ajung si sunt destul de convingatoare.Si nu a mentionat nimeni ceva de badaran sau mincinos,asa ca nu te supara asa pe mine.
Julia Silverstein
New Spirit
New Spirit

Female Leo Dog

View user profile

Back to top Go down

Post  Dark Pristess on Fri May 08, 2009 9:33 am

Am zis fara cearta pe aici! Pentru ca ati cam facut putin Spam voi inchide acest topic si voi deschide altul nou. Daca aveati vreo neintelegere trebuia sa va plangeti adminului nu sa va certati! Am zis.

TOPIC INCHIS!

You can't make me

You don't mean anything to me
You're what I never want to be
(Simple Plan - You don't mean anything)
Dark Pristess
Admin
Admin

Female Capricorn Rooster

View user profile http://night-fantasy.forumotion.net

Back to top Go down